Przejdź do treści strony

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy SPZOZ

Biuletyn Informacji Publicznej

Odpowiedz na pytania do przetargu NR ZP 1/04/2013 Produkty stosowane w inkontynencji, materiały opatrunkowe oraz jednorazowe materiały medyczne.

nowa podstrona, dodana 2013-10-31

 

W  postępowaniu przetargowym nr PN – 1/04/2013 na udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę : produkty stosowane w inkontynencji i środki pielęgnacyjne, materiały opatrunkowe, jednorazowe materiały medyczne dla  Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego s.p.z.o.z. w Głuchołazach wpłynęły zapytania do SIWZ.

Zamawiający udziela poniżej odpowiedzi zbiorczej na wszystkie zapytania. 

Dot. pakiet 1, poz. 1-3:

Czy Zamawiający wymaga pieluchomajtek posiadających falbanki skierowane na zewnątrz minimalizujące ryzyko ich przygniecenia przez użytkownika w trakcie użytkowania, a co za tym idzie zwiększające zabezpieczenie przed bocznymi przeciekami?

Odpowiedz: Nie

Dot. pakiet 1, poz. 1-3:

Czy Zamawiający wymaga pieluchomajtek posiadających elastyczne przylepco-rzepy, które zapewniają dużo lepsze dopasowanie do ciała pacjenta?

Odpowiedz: Tak

Pakiet 1, poz. 1-3

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie pieluchomajtek nie posiadających ściągaczy taliowych?

Uzasadnienie:

Producenci pieluch majtek stosują różne rozwiązania dotyczące lepszego dopasowania się pieluchomajtki do ciała min. pojedynczy ściągacz , rozciągające się przylepcorzepy itp.

Badania przeprowadzone na grupie pacjentów przez naszego producenta ukazały, iż ściągacz taliowy umiejscowiony z tyłu u pacjentów leżących powodował odgniecenia oraz odparzenia w części krzyżowej.

Jednocześnie informujemy, że ściągacze taliowe nie mają żadnego wpływu na zasadniczą funkcję pieluchomajtek jaką jest wchłanianie moczu .

Odpowiedz: Nie

Pakiet 1, poz. 2-3

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie pieluchomajtek dla dorosłych o obwodzie w pasie 70-110 cm.

 

Odpowiedz: Tak

Pakiet 1 Pozycja 3

Czy Zamawiający zgodzi się na wydzielenie podkładów chłonnych do osobnego zadania? Państwa zgoda umożliwi nam złożenie korzystnej cenowo oferty na ten produkt.

Odpowiedz: Nie

Dot. pakiet 1, poz. 4:

Czy Zamawiający wymaga podkładu chłonnego o minimalnej chłonności (wg normy ISO 11948-1) 1750 g? Czy na potwierdzenie tego wymogu należy załączyć karty danych producenta potwierdzające wymagana przez zamawiającego chłonność?

Odpowiedz: Nie

 

Pakiet 1 Pozycja 6

Czy Zamawiający zgodzi się na wydzielenie pianki do osobnego zadania? Państwa zgoda umożliwi nam złożenie korzystnej cenowo oferty na ten produkt.

Odpowiedz: Nie

Pakiet 1 Pozycja 6

Czy Zamawiający dopuści piankę myjąco-pielęgnującą o pojemności 400ml z przeliczeniem podanych ilości?

Odpowiedz: Tak

Pakiet 1 Pozycja 6

Czy Zamawiający dopuści preparat skupiający w sobie szampon, żel do ciała oraz piankę w jednym? Neutralne PH oraz odpowiedni dobór składników zapewniają znakomite nawilżenie oraz odżywienie skóry.

Odpowiedz: Nie

Pakiet I poz. 6

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na wydzielenie do odrębnego pakietu pozycji 6 w celu umożliwienia złożenia ofert większej grupie wykonawców a tym samym zaoferowania korzystnych ofert cenowych?

 

Odpowiedz: Nie

 

Pakiet 1, poz. 6

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie pianki do mycia ciała o pojemności 400 ml z odpowiednim przeliczeniem ilości tj. 113 szt. ?

Odpowiedz: Tak

Pakiet I poz. 7

Czy Zamawiający dopuści preparat w postaci rękawiczek nie wymagających aktywacji wodą, przeznaczonych do mycia i pielęgnacji skóry i włosów osób unieruchomionych, leżących oraz pacjentów na oddziałach intensywnej opieki medycznej i oddziałach chorób zakaźnych (również dzieci), o pH ok. 5,5, do antyseptycznego mycia całego ciała przy zakażeniach MRSA/ORSA i przed zabiegami, bez zawartości barwników i substancji zapachowych, utrzymujących naturalne /kwaśne/ pH skóry, co utrudnia kolonizację pacjenta florą szpitalną, zawierających w składzie dichlorowodorek octenidyny, w opakowaniu po 10 szt. rękawiczek, kosmetyk. Prosimy o określenie ilości opakowań, jakich wymaga Zamawiający w przypadku konfekcjonowania po 10 szt. rękawiczek w opakowaniu.

 

W przypadku dopuszczenia powyższego rozwiązania prosimy o wydzielenie pozycji do odrębnego pakietu wraz z pozycją 6 z pakietu I w celu umożliwienia złożenia oferty większej grupie wykonawców.

Odpowiedz: Nie

Pakiet 1 Pozycja 7

Czy Zamawiający zgodzi się na wydzielenie chusteczek do osobnego zadania? Państwa zgoda umożliwi nam złożenie korzystnej cenowo oferty na ten produkt.

Odpowiedz: Nie

Pakiet 1 Pozycja 7

Prosimy o doprecyzowanie jaką ilość sztuk w opakowaniu ma na myśli Zamawiający.

Odpowiedz: 1 op. = 80 szt.

Pakiet 1 Pozycja 7

Prosimy o dopuszczenie chusteczek pakowanych a’10szt  z przeliczeniem podanych ilości.

Odpowiedz: Zamawiający wyraża zgodę

Pakiet 1 Pozycja 7

Prosimy o dopuszczenie dużych miękkich i delikatnych chusteczek nawilżających zarówno oczyszczających skórę jak również dających efekt delikatnego nawilżenia.

Odpowiedz: Zamawiający wyraża zgodę

 

Pakiet 1, poz. 8

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie chusteczek nawilżanych o działaniu oczyszczająco-nawilżającym oraz regenerującym.

Chusteczki są produkowane z bardzo miękkiej włókniny, która jest delikatna dla skóry. Usuwa pot i nieprzyjemne zapachy. Zawierają rumianek i bisabolol, który łagodzi czerwoną i podrażnioną skórę.

Odpowiedz: Tak

 

 1. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie pieluchomajtek dla dorosłych rozmiar L o obwodzie 100 – 160 cm zamiast 100 – 150 cm oraz rozmiar M  o obwodzie 70 – 110 zamiast 75 -110 cm?

Odpowiedz: Tak

 1. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie wkładek urologicznych o długości 42 cm i szerokości 21 cm, które są najbardziej zbliżonym produktem do podanego w załączniku („wkładki dla kobiet Super”)?

Odpowiedz: Tak

 1. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie pieluch anatomicznych o długości 61 cm i szerokości 32 cm, które są najbardziej zbliżonym produktem do podanego w załączniku („pieluchy anatomiczne Uni”)?

Odpowiedz: Tak

 1. Pianka myjąca i chusteczki nawilżane obłożone są podatkiem VAT 23%, a nie jak podano w załączniku nr 2 stawką 8%. Wnosimy o dokonanie zmiany w załączniku nr 2 w kolumnie 8.

Odpowiedz: wypełniając załącznik nr 2 proszę nanieść prawidłowe wartości podatku VAT

Pakiet 2 Pozycja 1, 2, 14, 16-18, 20, 21, 25, 29, 31

Prosimy o wydzielenie pozycji 1, 2, 14, 16-18, 20, 21, 25, 29, 31 z pakietu nr 2 lub dopuszczenie składania ofert w tym pakiecie na poszczególne pozycje. Państwa zgoda zwiększy konkurencyjność postępowania, umożliwiając złożenie ofert większej liczbie wykonawców.

Odpowiedz: Nie

Pakiet 2 Pozycja 4

Prosimy o dopuszczenie rękawic nitrylowych w rozmiarach XS - L pakowanych po 200szt a rozmiar XL - po 180szt z podaniem ceny za 100szt w celu prawidłowej kalkulacji.

Odpowiedz: Zamawiający wyraża zgodę

Pakiet 2 Pozycja 5-6

Prosimy o dopuszczenie gazy bawełnianej sterylizowanej tlenkiem etylenu. W przypadku udzielenia negatywnej odpowiedzi prosimy o wydzielenie tych pozycji.

Odpowiedz: Zamawiający wyraża zgodę

Pakiet 2 Pozycja 15

Czy Zamawiający dopuści nieprzywierający opatrunek z gazy bawełnianej o dużych oczkach pokryty miękką parafiną? Struktura oczek materiału nośnego pozwala na prawidłową wentylację rany oraz swobodne przedostawanie się wysięku do znajdującego się na wierzchu opatrunku wtórnego. Neutralne właściwości parafiny pozwalają na stosowanie opatrunku w połączeniu z innymi preparatami zawierającymi substancje lecznicze lub środki antyseptyczne  np.  w formie maści lub roztworu, którym nasączony jest opatrunek wtórny.

Odpowiedz: Tak

Pakiet 2 Pozycja 15

Czy Zamawiający dopuści opatrunek w rozmiarze 15x20cm? W przypadku udzielenia negatywnej odpowiedzi prosimy o wydzielenie tych pozycji.

Odpowiedz: Tak

Pakiet 2 Pozycja 19

Czy Zamawiający dopuści przylepiec zastępujący nici chirurgiczne w rozmiarze 6x75mm pakowane w blister a’3 szt w opakowaniu zbiorczym a’50szt blistrów?

Odpowiedz: Tak

Pakiet 2 Pozycja 22

Czy Zamawiający dopuści opatrunek jałowy wykonany z pianki poliuretanowej z dodatkiem karboksymetylocelulozy (CMC) wysoce absorpcyjny? W przypadku udzielenia negatywnej odpowiedzi prosimy o wydzielenie tych pozycji.

Odpowiedz: Tak

Pakiet 2 Pozycja 23

Czy Zamawiający dopuści opatrunek pokryty klejem akrylowym, spełniający pozostałe wymagania SIWZ? W przypadku udzielenia negatywnej odpowiedzi prosimy o wydzielenie tych pozycji.

Odpowiedz: Nie

Pakiet 2 Pozycja 24

Czy Zamawiający dopuści plaster foliowy z opatrunkiem w rozmiarze 1,6x5,7cm w opakowaniu zbiorczym a’500szt z przeliczeniem podanych ilości? W przypadku udzielenia negatywnej odpowiedzi prosimy o wydzielenie tych pozycji.

Odpowiedz: Tak

Pakiet 2 Pozycja 26

Czy Zamawiający dopuści myjki wykonane w 100% z miękkich włókien poliestrowych nasączone mydłem o naturalnym PH? W przypadku udzielenia negatywnej odpowiedzi prosimy o wydzielenie tych pozycji.

Odpowiedz: Nie

Pakiet 2 Pozycja 26

Czy Zamawiający dopuści myjki w opakowaniu a’10szt z przeliczeniem podanych ilości?

Odpowiedz: Tak

Pakiet nr 2, poz. 26, 29, 30

Prosimy Zamawiającego o wydzielenie w/w pozycji z pakietu nr 2. Dopuszczenie takiego rozwiązania pozwoli na złożenie ofert przez większa ilość Wykonawców, co jest korzystniejsze dla Zamawiającego pod względem ilościowym i jakościowym.

Odpowiedz: Nie

Pakiet 2 Pozycja 28

Czy Zamawiający dopuści taśmę włókninową z klejem akrylowym? W przypadku udzielenia negatywnej odpowiedzi prosimy o wydzielenie tych pozycji.

Odpowiedz: Nie

Pakiet 2 Pozycja 30

Czy Zamawiający dopuści fartuch spełniający wymagania SIWZ w opakowaniu a’10szt w zbiorczym 10x10szt z przeliczeniem podanych ilości?

Odpowiedz: Tak

 

Pakiet III, poz. 7, 8, 10, 11:

Czy Zamawiający wymaga strzykawek dwuczęściowych LUER z czarną skalą, rozszerzoną o min. 20%, wyraźnie odznaczoną od skali nominalnej, co umożliwia, w razie potrzeby, pobranie większej ilości cieczy?

Odpowiedz: Nie

Pakiet III, poz. 7, 8, 10, 11:

Czy Zamawiający wymaga strzykawek dwuczęściowych LUER z kontrastującym, niebieskim tłokiem, co umożliwia bezproblemowe pobranie pożądanej ilości cieczy?

Odpowiedz: Nie

Pakiet III, poz. 7, 8, 10, 11:

Czy Zamawiający wymaga strzykawek dwuczęściowych LUER z fabrycznie nadrukowaną nazwą producenta na cylindrze, w celu bezspornej identyfikacji wyrobu?

Odpowiedz: Nie

Pakiet 3 Pozycja 8

Czy Zamawiający dopuści strzykawkę o pojemności 3ml, spełniającą pozostałe wymagania SIWZ?

Odpowiedz: Tak

Pakiet III, poz. 9:

Czy Zamawiający wymaga worka na mocz za skalą od 25ml do 2l, skala od 25ml do 100ml z dokładnością co 25ml, pozostałe parametry zgodne z SIWZ?

Odpowiedz: Nie

Pakiet III, poz. 9:

Czy Zamawiający wymaga podwójnej skali na worku, umieszczonej symetrycznie na przedniej ścianie worka, w celu prawidłowej oceny poziomu moczu, pozostałe parametry zgodne z SIWZ?

Odpowiedz: Nie

Pakiet 3 Pozycja 12

Prosimy o doprecyzowanie co Zamawiający ma na myśli podając w opisie „LZ”.

Odpowiedz: błąd literowy – zapis „LZ” należy pominąć

Pakiet 3 Pozycja 12

Czy Zamawiający ma na myśli przyrząd do przetaczania płynów infuzyjnych i do przetaczania krwi i jej preparatów do wyboru Zamawiającego w zależności od potrzeb? Pragniemy nadmienić, że na rynku nie ma przyrządów z przeznaczeniem zarówno do płynów jak i do preparatów krwi.

Odpowiedz: przyrząd z przeznaczeniem do przetaczania tylko płynów infuzyjnych

Pakiet 3 Pozycja 16

Czy Zamawiający dopuści kaniulę w rozmiarze 0,9x25mm?

Odpowiedz: Nie

Pakiet 3 Pozycja 21

Czy Zamawiający dopuści kaniulę w rozmiarze 1,1x32mm?

Odpowiedz: Nie

Pakiet 3 Pozycja 22

Czy Zamawiający dopuści koreczek pakowany pojedynczo w zbiorczym opakowaniu a’500szt z przeliczeniem ilości?

Odpowiedz: Tak

Pakiet 3 Pozycja 24

Czy Zamawiający dopuści przyrząd do pobierania i wstrzykiwania do pojemników z filtrem przeciwbakteryjnym?

Odpowiedz: Tak

Pakiet III, poz. 24:

Czy Zamawiający wymaga igły do pobierania i wstrzykiwania z hydrofobowym filtrem bakteryjnym 0,1 μm, pozostałe parametry zgodne z SIWZ?

Odpowiedz: Nie wymaga, dopuszcza

Pakiet 3 Pozycja 25

Czy Zamawiający dopuści przyrząd do wlewu dożylnego bez samochowającej się igły? W przypadku udzielenia negatywnej odpowiedzi prosimy o wydzielenie tych pozycji.

Odpowiedz: Nie

Pakiet 3 Pozycja 32

Prosimy o doprecyzowanie co Zamawiający ma na myśli podając w opisie „wiwlora”.

 Odpowiedz: literówka – wielorazowego użytku

Pakiet 3 Pozycja 38

Czy Zamawiający dopuści opaskę identyfikacyjną wykonaną z PCV?

Odpowiedz: Tak

Pakiet 3 Pozycja 39

Czy Zamawiający ma na myśli łącznik do drenów do ssaków przenośnych?

Odpowiedz: Tak

 

PROJEKT UMOWY

Dot. projektu umowy:

1.             Czy Zamawiający zgadza się na obniżenie kary do wartości 50 złotych za każdy dzień zwłoki?

2.         Czy Zamawiający zgadza się, aby kara umowna za odstąpienie od umowy naliczana była od jej niezrealizowanej części?

 

Projekt umowy

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na wprowadzenie zapisu do projektu umowy o możliwości zmiany cen brutto wynikającej ze zmiany obowiązującej stawki VAT, przy zachowaniu dotychczasowych cen netto? Nasza prośba podyktowana jest prognozami podniesienia stawki VAT  na wyroby medyczne z 8% na 23%. Jest to efekt wezwania Polski przez Komisję Europejską do dostosowania się do Dyrektywy Rady 2006/112/WE (zgodnie z tą normą,  nie można stosować obniżonej stawki  VAT, co ma miejsce w chwili obecnej). Zgodnie z powyższym, przy zasadach jakie stosuje się przygotowując wyceny do przetargu (gdzie marże ustala się na bardzo niskim poziomie) - podniesienie stawki VAT o 15% jest dla większości  dystrybutorów niemożliwe do zaakceptowania. Konieczność utrzymania ceny brutto na niezmienionym poziomie spowoduje, że realizacja części umowy będzie odbywała się ze stratą dla Wykonawcy. Biorąc to pod uwagę, żadna z firm nie może pozwolić sobie na złożenie oferty z góry zakładając stratę, dlatego też już obecnie przy kalkulacji cen do przetargu należy wziąć pod uwagę ewentualną podwyżkę stawki VAT. Z kolei to rozwiązanie jest niekorzystne dla Zamawiającego, ponieważ spowoduje to przekroczenie szacunków do przetargu a następnie zakup sprzętu medycznego w wyższych cenach od początku trwania umowy, a nie od ewentualnej podwyżki stawki VAT.

Dotyczy wzoru umowy - § 2 ust. 4

W związku z tym, że najbliższym roku nastąpi prawdopodobnie podniesienie stawki VAT na wyroby medyczne z obecnych 8% na 23% Jest to efekt wezwania Polski przez Komisję Europejską do dostosowania się do Dyrektywy Rady 2006/112/WE. Zgodnie z tą Dyrektywą na wyroby medycznie nie można stosować obniżonej stawki VAT, co ma miejsce w chwili obecnej. Podniesienie stawki VAT o 15 %, przy aktualnych zapisach § 2 ust. 4 wzoru umowy, jest dla większości dystrybutorów sprzętu medycznego niemożliwe do zaakceptowania, przy obecnych zasadach jakie stosuje się przygotowując wycenę do przetargu. Średnie marża w przetargu wynosi 5-10%. Podniesienie stawki VAT o 15%, przy konieczności utrzymania ceny brutto na niezmienionym poziomie spowoduje, że przez część trwania umowy przetargowej, wykonawca będzie zmuszony sprzedawać towar ze stratą. Żadna z firm nie może sobie pozwolić na złożenie oferty wiedząc o tym, że będzie ponosić stratę. W związku z powyższym, będzie zmuszona wkalkulować ewentualną podwyżkę podatku VAT w ofertę, co spowoduje przekroczenie wartości szacunkowych Zamawiającego jakie zostaną przeznaczone na realizację zamówienia,  jak również uzyskanie wyższych cen od początku trwania umowy przetargowej.

Dlatego też prosimy o uzupełnienie treści wzoru umowy o wskazany poniżej zapis:

Zamawiający zobowiązany jest zapłacić na rzecz Wykonawcy cenę netto powiększoną o należny podatek VAT w kwocie obliczonej zgodnie z przepisami obowiązującymi w dacie wystawienia faktury VAT.”

 

Projekt umowy

Czy Zamawiający zgodzi się na zmianę zapisu w §6:

1.     W przypadku nieterminowego dostarczania towaru z przyczyn obciążających Wykonawcę, Wykonawca zobowiązany jest zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości 30 złotych za każdy dzień zwłoki oraz pokryć ewentualną szkodę przewyższającą wysokość kar umownych. Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy w przypadku dostarczenia towaru wadliwego  i nie załatwienia reklamacji w terminie.

Dotyczy wzoru umowy – § 6

 

Wnosimy o dokonanie zmian we wzorze umowy oraz zmianę zakwestionowanych zapisów specyfikacji, umożliwiając nam przystąpienie do przetargu, w taki sposób aby zachodziła równość stron i aby ewentualna realizacja umowy w określonych przypadkach nie wyrządziła szkody wykonawcy. Przewidziane w § 6 ust. 1 wzoru umowy kary umowne za opóźnienie w dostawie oraz wymianie towaru, naliczane w wysokości 100 zł za każdy dzień zwłoki oraz pokrycie ewentualnej szkody przewyższającej wysokość kar umownych, uznać należy jako rażąco wygórowane. Kara sama w sobie nie daje gwarancji zapewnienia terminowej dostawy towaru, a tym samym zapobieżenia wyrządzenia szkody zamawiającemu.

W związku z powyższym, prosimy o uwzględnienie w projekcie umowy zmiany zapisu dotyczącego naliczania kar umownych (§ 6 ust. 1 ). Proponujemy, aby kary naliczane były w wysokości 1 % od wartości danego (niezrealizowanego, niedostarczonego itp.) zamówienia , danej reklamacji (wadliwego, reklamowanego itp. asortymentu).

Dotyczy wzoru umowy – § 6

Wnosimy o dokonanie zmian w projekcie umowy oraz zmianę zakwestionowanych zapisów specyfikacji, umożliwiając nam przystąpienie do przetargu, w taki sposób aby zachodziła równość stron i aby ewentualna realizacja umowy w określonych przypadkach nie wyrządziła szkody wykonawcy. Przewidziane w § 6 ust. 1 projektu umowy kary umowne  odstąpienie od umowy naliczane w wysokości 10 %  od wartości całej umowy, uznać należy jako rażąco wygórowane.

2.     W związku z powyższym, prosimy o uwzględnienie w projekcie umowy zmiany zapisu dotyczącego naliczania kar umownych (§ 6 ust.1 ). Proponujemy, aby kary naliczane były w wysokości 5 % od wartości niezrealizowanej części umowy.

 

3.     W przypadku odstąpienia od umowy przez Wykonawcę z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Wykonawcę zobowiązuje się zapłacić karę umowną w wysokości 10 %  wartości niezrealizowanej części umowy.

4.     Zgodnie z zapisem SIWZ część XII pkt. 5 „Cenę netto należy traktować jako stałą przez okres realizacji dostaw”.  We wzorze umowy w § 2 pkt. 4  znajduje się zapis o treści: „W przypadku zmiany stawki podatku VAT, wartość brutto wskazana w umowie nie ulega zmianie”. Zapisy są wzajemnie sprzeczne. Prosimy o dokonanie zmiany zapisu we wzorze umowy na adekwatny jak w SIWZ. Obowiązek utrzymania stałej ceny netto jest oczywisty, natomiast ewentualna zmiana stawki podatku VAT wprowadzana jest w drodze ustawy. Przy stałej cenie netto obligatoryjnie zmienia się cena brutto. Zamawiający nie może wymuszać na Dostawcy działań niezgodnych z ustawą, ani działań odbywających się ze szkodą dla Dostawcy.   

Odpowiedz: Odpowiedz dotyczy wszystkich pytań do wzoru umowy. Zamawiający zastępuje § 2 pkt. 3 umowy zapisem o treści „Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania stałości ceny netto przez cały okres trwania umowy”. i skreśla§ 2 pkt. 4.  POZOSTAŁE ZAPISY UMOWY POZOSTAJĄ NIEZMIENIONE

 

Pytanie ogólne

W razie wyrażenia zgody na inne wielkości opakowań prosimy o określenie ilości opakowań, które należy wycenić. Czy wycenić ułamkową ilość opakowań, czy zaokrąglać w górę, bądź zgodnie z zasadami matematyki ( do 0,5 w dół, a powyżej 0,5 w górę).

Odpowiedz: zgodnie z zasadami matematyki ( do 0,5 w dół, a powyżej 0,5 w górę).

 

Podmiot udostępniający: ZOL SPZOZ Głucholazy
Informację wytworzył(a) lub za treść odpowiada: Tomasz Rudnicki
Data wytworzenia: 31.10.2013r)
Metryczka
 • wytworzono:
  31-10-2013
  przez: Tomasz Rudnicki
 • opublikowano:
  31-10-2013 13:04
  przez: Tomasz Rudnicki
 • podmiot udostępniający:
  Zakład Opiekuńczo - Leczniczy s.p.z.o.z. w Głuchołazach
  odwiedzin: 225
Dane jednostki:

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy SPZOZ
48-340 Głuchołazy
ul. Parkowa 9
NIP: 753-19-74-827 REGON: 010649626
Numer konta: BZ WBK S.A. 08 1090 2167 0000 0005 6200 0041

Dane kontaktowe:

tel.: 77 439 17 43
fax: 77 439 17 43
e-mail: zol-gl@wp.pl
strona www: