Przejdź do treści strony

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy SPZOZ

Biuletyn Informacji Publicznej

Odpowiedź na pytania do przetargu nieograniczonego na dostawę produktów stosowanych w inkontynencji i środków pielęgnacyjnych i materiałów opatrunkowych– Nr PN-1/03/2014

Do postępowania wpłynęły zapytania. Poniżej zbiorcze odpowiedzi.

PAKIET NR I

poz. 1-3:
Czy Zamawiający wymaga pieluchomajtek posiadających falbanki skierowane na zewnątrz minimalizujące ryzyko ich przygniecenia przez użytkownika w trakcie użytkowania, a co za tym idzie zwiększające zabezpieczenie przed bocznymi przeciekami?

Odpowiedz – Produkt musi posiadać takie rozwiązanie które zapewnia dopasowanie pieluchomajtki w okolicach ud oraz ochronę przed wyciekaniem na boki.

poz. 1-3:
Czy Zamawiający wymaga pieluchomajtek posiadających elastyczne przylepco-rzepy, które zapewniają dużo lepsze dopasowanie do ciała pacjenta?

Odpowiedz – TAK

poz. 1-3
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie pieluchomajtek nie posiadających ściągaczy taliowych?
Uzasadnienie:
Producenci pieluch majtek stosują różne rozwiązania dotyczące lepszego dopasowania się pieluchomajtki do ciała min. pojedynczy ściągacz , rozciągające się przylepcorzepy itp.
Badania przeprowadzone na grupie pacjentów przez naszego producenta ukazały, iż ściągacz taliowy umiejscowiony z tyłu u pacjentów leżących powodował odgniecenia oraz odparzenia w części krzyżowej.
Jednocześnie informujemy, że ściągacze taliowe nie mają żadnego wpływu na zasadniczą funkcję pieluchomajtek jaką jest wchłanianie moczu .

Odpowiedz – NIE

poz. 2-3
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie pieluchomajtek dla dorosłych o obwodzie w pasie 70-110 cm.

Odpowiedz – TAK

poz. 7
Czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie pianki myjącej o pojemności 400 ml?

Odpowiedz – TAK

poz. 8
Czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie miękkich włókninowych chusteczek zawierających substancje nawilżające i oczyszczające tj. woda, glikol propylenowy, benzoesan sodu, fenoksyetanol, lauryloglukozyd, cytrynian sodu, kwas mlekowy, ALOE Barbadensis, maltodekstryna, octan tokoferolu?

Odpowiedz – NIE

PAKIET NR II

Poz. nr 4 czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania niejałowych rękawic nitrylowych zgodnych z opisem siwz, jednakże dla rozmiaru XL pakowanych w opakowanie a’ 180 szt.?

Odpowiedz – TAK

Poz. nr 25- czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania plastra z opatrunkiem o całkowitej długości 1 m, nie dzielonego na odcinki? Pozostałe parametry bez zmian.

Odpowiedz – TAK

Poz. nr 31- czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania zestawu do cewnikowania pakowanego w opakowanie – tackę z 1 wgłębieniem na płyny? Pozostałe parametry bez zmian.

Odpowiedz – TAK

Poz. nr 32- czy Zamawiający oczekuje zaoferowania rękawic chirurgicznych pudrowanych czy bezpudrowych?

Odpowiedz – BEZPUDROWYCH

Poz. nr 32- prosimy o sprecyzowanie czy Zamawiający oczekuje wyceny za 50 szt. czy 50 par rękawic?

Odpowiedz – 50 PAR

Dot. projektu umowy:
1. Czy Zamawiający zgadza się na obniżenie kary do wartości 50 złotych za każdy dzień zwłoki?
2. Czy Zamawiający zgadza się, aby kara umowna za odstąpienie od umowy naliczana była od jej niezrealizowanej części?
3. Czy termin dostawy ma przypadać na dni robocze tj. dni od poniedziałku do piątku za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy?

§ 2, ust. 4- wnosimy o modyfikację zapisów umowy dotyczących zmiany stawki podatku VAT, poprzez zapis, iż zmianie ulega wartość brutto umowy, natomiast wartość netto pozostaje bez zmian.

§ 6, ust. 1- wnosimy o zmianę zapisów umowy dotyczących zastrzegania kar umownych i obniżenie ich wysokości do kwoty 0,2% wartości niedostarczonego towaru za każdy dzień zwłoki.

§ 6, ust. 2 wnosimy o zmianę zapisów umowy dotyczących zastrzegania kar umownych i obniżenie ich wysokości do kwoty 10% niezrealizowanej części umowy

Odpowiedz: Odpowiedz dotyczy wszystkich pytań do wzoru umowy.
Zamawiający zastępuje § 2 pkt. 3 umowy zapisem o treści „Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania stałości ceny netto przez cały okres trwania umowy”. i skreśla § 2 pkt. 4.

POZOSTAŁE ZAPISY UMOWY POZOSTAJĄ NIEZMIENIONE

Metryczka
 • wytworzono:
  23-06-2015
  przez: Tomasz Rudnicki
 • opublikowano:
  23-06-2015 21:16
  przez: Tomasz Rudnicki
 • podmiot udostępniający:
  Zakład Opiekuńczo - Leczniczy SPZOZ
  odwiedzin: 181
Dane jednostki:

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy SPZOZ
48-340 Głuchołazy
ul. Parkowa 9
NIP: 753-19-74-827 REGON: 010649626
Numer konta: BZ WBK S.A. 08 1090 2167 0000 0005 6200 0041

Dane kontaktowe:

tel.: 77 439 17 43
fax: 77 439 17 43
e-mail: zol-gl@wp.pl
strona www: